Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ar putea sa isi infiinteze un PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ar putea sa isi infiinteze un PFA?

Buna ziua!

Am si eu o curiozitate, la ceas de amiaza. Daca o persoana, ce a fost condamnata definitiv pentru fals, uz de fals si inselaciune, si a facut inchisoare, ar putea sa isi infiinteze un PFA?

Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Daca nu este mentionata nicio interdictie in acest sens, in hotararea data de instanta, poate sa-si infiinteze PFA.
Va multumesc!