avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ar putea sa isi infiinteze un PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ar putea sa isi infiinteze un PFA?

Buna ziua!

Am si eu o curiozitate, la ceas de amiaza. Daca o persoana, ce a fost condamnata definitiv pentru fals, uz de fals si inselaciune, si a facut inchisoare, ar putea sa isi infiinteze un PFA?

Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 27 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: dobosancamelia25 , utilizator 13:52, 27 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Daca nu este mentionata nicio interdictie in acest sens, in hotararea data de instanta, poate sa-si infiinteze PFA.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un condamnat pentru furt calificat poate detine parti sociale intr-un s.r.l? birtoiflorin birtoiflorin Buna ziua ,asi dori sa imi spuna si mie cineava daca pot detine parti sociale intr-un s.r.l sau daca pot infiinta o firma tinand cont de faptul ca am fost ... (vezi toată discuția)
Srl in faliment ana24 ana24 In cazul intrarii in faliment a unei societati comerciale, asociatul acesteia mai poate in vreo forma permisa de lege activitate comerciala? -Stiu ca are ... (vezi toată discuția)
Pot sau nu sa imi infiintez firma? stanculescumaria stanculescumaria Acum 2 ani am facut o prostie: am ajutat pe cineva care lucra la aceeasi firma cu mine si careera intr-o situatie critica cu o adeverinta de venit. Mai exact ... (vezi toată discuția)