avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,dacă m am căsătorit și am ales sa port ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,dacă m am căsătorit și am ales sa port numele ...

Bună ziua,dacă m am căsătorit și am ales sa port numele soțului pot păstra adresa din buletin pe care am avut o anterior? A proprietății părinților mei?sau trebuie sa schimb neapărat adresa precum cea a sotului...multumesc
Cel mai recent răspuns: Melania17 , utilizator 15:35, 1 Iunie 2021
Puteti păstra ce adresa doriti dvs
de preferat aia unde locuiti.
Nu trebuie să schimbați adresa.
Ultima modificare: Marți, 1 Iunie 2021
Adrian ALBU, Avocat


Adrian ALBU a scris:

Nu trebuie să schimbați adresa.

Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletin dupa casatorie alynalexandra alynalexandra Buna ziua, m-am casatorit de curand si acum trebuie sa ne schimbam buletinele, cum trebuie sa fac in conditiile in care locuim in apartamentul parintilor mei ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui dupa divort cronista54 cronista54 Buna ziua, acum 17 ani am divortat si in hotararea de divort s-a stabilit ca trebuie sa revin la numele dinaintea casatoriei. Am ignorat acest lucru, am ... (vezi toată discuția)
Salut-carte de identitate dumitrumarius dumitrumarius Salut ma intimpin de cateva zile cu o problema.am fost casatorita 2 ani si am 1 luna de cand a divortat si parintii mei sunt pleca-ti in strainatate si acum eu ... (vezi toată discuția)