Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Poate intocmi un politist un p.v. in lipsa persoanei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Poate intocmi un politist un p.v. in lipsa persoanei pe care ...

Poate intocmi un politist un p.v. in lipsa persoanei pe care o amendeaza?
Da. Fapta poate fi probata si tehnic, sau cu un martor.