Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decontarea cheltuielilor cu naveta a cadrelor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decontarea cheltuielilor cu naveta a cadrelor didactice se face ...

Decontarea cheltuielilor cu naveta a cadrelor didactice se face dupa Instructiunea nr.2/2011 sau dupa HG nr.569/2015? Ambele sunt in vigoare.....
Hotărârea Guvernului nr. 569/2015 pentru aprobarea Normelor metodologice privind decontarea cheltuielilor pentru naveta la şi de la locul de muncă a cadrelor didactice şi a personalului didactic auxiliar din învăţământul preuniversitar de stat.
Deci,Instructiunea nr.2/2011 nu mai e valabila?
In opinia mea, nu ar mai trebui sa fie luata in considerata ... HG este act normativ superior Instructiunii.