Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta de vechime Romtelecom. Bună ziua, Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta de vechime Romtelecom. Bună ziua, Am și eu o întrebare : Vreau să obțin o adeverință ...

Bună ziua,
Am și eu o întrebare :
Vreau să obțin o adeverință de vechime cu toate sporurile pentru dosarul de pensie de la angajatorul Romtelecom.
Romtelecom nu mai exista juridic(, am găsit o adresa a Telekom care ne spune noua, foștilor angajați ca ne pot ajuta cu aceste informații)
Am trimis documentele cerute pe mail și telefonic mi s-a spus că procesarea acestor documente durează destul de mult - în jur de 3 sau 4 luni și au și un tarif- între 300 și 900 de lei. Vreau sa va întreb deoarece nu mi se pare o suma deloc mică dacă acest lucru este legal, ei având întreaga arhiva a angajaților Romtelecom sa perceapă comision de acordare a adeverinței care pentru mine este foarte importantă.
Mulțumesc
Am lucrat la tekekom Buzău între anii 1980-2005,am primit Decizia de pensionare,nu mi s-a luat în calcul adeverința cu sporurile de ore suplimentare, spor de tura și alte compensații care au fost introduse în salariu și care au fost impozitate și reținut CAS.
Aș dori să iau legătura cu serviciul de Resurse umane.
Mulțumesc!
Ce sa va faca serviciul de resurse umane ? A gresit adeverinta ?
Cum pot obtine adeverinta de vechime am lucrat la romtelecom in perioada 90 2013 avand in vedere ca romtelecomul sa desfintat.multumesc anticipat
Am.lucrat 18 ani la Romtelecom Tecuci as vrea o adeverinta pentru grupa a 2 a pentru pensie unde o pot gasi?