Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Bună ziua,
Anul trecut în luna mai mi s-a luat permisul de conducere pentru 30 zile . Am luat și am făcut contestație și am pierdut procesul . Pe data de 28 mai mi a fost trimisa decizia. Din câte știu am la dispoziție timp de 30 zile sa fac apel mai departe la tribunal. Întrebarea mea este următoarea : dacă m am decis sa nu mai fac apel și sa predau permisul cand ar trebui sa îl duc ? Mulțumesc
In primul rind trebuie sa asteptati cele 30 de zile pentru expirarea termenului de apel (data raminerii definitive a hotaririi judecatoresti) si apoi mai aveti o perioada de 30 de zile in care sa predati permisul, in conformitate cu procedura de la art. 118 din OUG 195 /2002.
[ link extern ]
latka, utilizator
Mai îmi vine vreo decizie finala acasă? Mulțumesc