Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare apartament inchiriat de mai mult de 5 ani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare apartament inchiriat de mai mult de 5 ani fara contract de inchiriere

Buna ziua!

Va scriu intrucat doresc sa vand apartamentul pe care il am in prezent. Apartamentul este inchiriat fara nu exista contract de inchiriere. Persoanele care locuiesc acolo stau deja de mai mult de 5 ani.

Cum ma sfatuiti sa le notific in vederea faptului ca vreau sa vand apartamentul? Si la ce situatii as putea sa ma astept..

Multumesc!
adia81, utilizator
Chiriasii au un drept de preemptiune care trebuie respectat. Ii puteti notifica in orice mod doriti.