Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Colet trimis in strainatate nu a ajuns la destinatar!
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Colet trimis in strainatate nu a ajuns la destinatar!

Buna ziua,
Am si eu rugamintea, ca juridic, sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:
Am trimis un colect in Germania( nu este prima data cand trimit, dar este prima data cand se rataceste??!!!)
Coletul a fost pus la Posta romana pe 23 aprilie si din pacate nici astazi nu a ajuns la destinatar sau sa se intoarca. Din pacate nu mai am chitanta. Ce pot face? Nu vreau sa las lucrurile asa? Va multumesc!
cirina, utilizator