avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Colet trimis in strainatate nu a ajuns la destinatar!
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Colet trimis in strainatate nu a ajuns la destinatar!

Buna ziua,
Am si eu rugamintea, ca juridic, sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:
Am trimis un colect in Germania( nu este prima data cand trimit, dar este prima data cand se rataceste??!!!)
Coletul a fost pus la Posta romana pe 23 aprilie si din pacate nici astazi nu a ajuns la destinatar sau sa se intoarca. Din pacate nu mai am chitanta. Ce pot face? Nu vreau sa las lucrurile asa? Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 13 Iunie 2021
cirina, utilizator

Alte discuții în legătură

Ce pot pati daca am comis o inselaciune fara sa stiu?!? CarmaDaniel CarmaDaniel Buna ziua,sunt o fata de 23 de ani,la rugamintea unui coleg de apartament,am trimis un colet,de pe numele meu,mentionez ca pe colet am scris diverse,in colet ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. dacă ma puteți ajuta cu privire la situația de ... Ramona BIBI Ramona BIBI Bună ziua. Dacă ma puteți ajuta cu privire la situația de mai jos : În data de 15.06 ac am trimis prin posta romana un colet cu ramburs (val ramburs 130 ... (vezi toată discuția)
Posta romana-reclamatie matei1234 matei1234 Buna ziua!Problema mea este urmatoare si incerc sa caut niste sfaturi legate de ce as putea face mai departe.Concret:trimit un colet(obiecte de imbracaminte) ... (vezi toată discuția)