Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua, Lucrez ptr o companie de gambling care de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua, Lucrez ptr o companie de gambling care de mai bine ...

Buna ziua,
Lucrez ptr o companie de gambling care de mai bine de 3 ani care imi foloseste vocea inregistrata pentru intampinarea clientilor care apeleaza (IVR).
Nu am semnat niciun contract, nu am primit nicio remuneratie ptr acest lucru fiindca abia ma angajasem si toti m.au recomandat ptr vocea pe care o am.
Doresc sa stiu daca imi pot permite sa cer sa fiu platita pentru acest serviciu si daca o pot face si ptr anii precedenti. Daca da, ma puteti sfatui asupra unei sume?
Va multumesc pentru timp si intelegere!
Ana D.
Cont.AnaMaria, utilizator
Buna ziua,

In cazul in care nu v-ati exprimat in mod expres acordul pentru folosirea vocii, sigur ca puteti solicita o suma. In ceea ce priveste cuantumul sumei, doar in urma unei discutii cu reprezentantul companiei veti putea decide.
Va multumesc pentru raspunsul oferit si pentru promtitudine!
daca ati inregistrat mesajele o singura data, nu veti putea pretinde mai multe plati, chiar daca vocea dvs se aude mereu.