avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis reținut de 9 luni de zile, dovada ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis reținut de 9 luni de zile, dovada înlocuitoare.... De ...

Permis reținut de 9 luni de zile, dovada înlocuitoare....
De ce unde îmi pot recupera permisul reținut pentru cercetare penală? Am primit doar email că urmărirea penala s-a încheiat, in urma cu aproximativ 5 luni. Nu am permis de conducere de 8-9 luni și nici dovada înlocuitoare nu am prelungit-o niciodată pt că a fost stare și este în continuare stare de alertă.
Daca ar mai sta starea de alertă 2 ani, încă 2 ani nu as mai avea permisul înapoi pt că așa sunt românii și sistemul. Așteaptă să iau avocat că sa îmi dea permisul.... daca nu PA.
Cel mai recent răspuns: garetbora , utilizator 12:36, 22 Iunie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
De unde ordonanța de clasare?

georgel89 a scris:

mergeti cu ordonanta de clasare la sediul politiei rutiere si verificati cum figurati in sistemul politiei (cu drept de a conduce sau fara). tot ei va elibereaza permisul (dupa ce stati o perioada fara dreptul de a conduce)


Nu s-a clasat, nu am ordonanța de clasare
georgel89 a scris:

mergeti cu ordonanta de clasare la sediul politiei rutiere si verificati cum figurati in sistemul politiei (cu drept de a conduce sau fara). tot ei va elibereaza permisul (dupa ce stati o perioada fara dreptul de a conduce)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Durata proces conducere cu permisul suspendat robi193 robi193 Buna ziua, Am facut urmatoarea ilegalitate: conducere cu permisul suspendat (prima abatere) De atunci au trecut 2 luni jumatate si nu mai stiu nimic ce ... (vezi toată discuția)
Valabilitate dovada de circulație Iulian95 Iulian95 Buna ziua! În luna martie 2020 am fost implicat într-un accident rutier soldat cu victime(vinovat fiind eu) si mi s-a reținut permisul de conducere ... (vezi toată discuția)
dovada inlocuitoare va salut! În urma unui nefericit accident rutier cu victima ... Dede1986 Dede1986 Va salut! În urma unui nefericit accident rutier cu victima , mi s a reținut permisul și eliberat o dovada inlocuitoare cu drept de circulatie valabila 15 ... (vezi toată discuția)