Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis reținut de 9 luni de zile, dovada ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis reținut de 9 luni de zile, dovada înlocuitoare.... De ...

Permis reținut de 9 luni de zile, dovada înlocuitoare....
De ce unde îmi pot recupera permisul reținut pentru cercetare penală? Am primit doar email că urmărirea penala s-a încheiat, in urma cu aproximativ 5 luni. Nu am permis de conducere de 8-9 luni și nici dovada înlocuitoare nu am prelungit-o niciodată pt că a fost stare și este în continuare stare de alertă.
Daca ar mai sta starea de alertă 2 ani, încă 2 ani nu as mai avea permisul înapoi pt că așa sunt românii și sistemul. Așteaptă să iau avocat că sa îmi dea permisul.... daca nu PA.
~ Conținut șters la cerere ~
De unde ordonanța de clasare?

georgel89 a scris:

mergeti cu ordonanta de clasare la sediul politiei rutiere si verificati cum figurati in sistemul politiei (cu drept de a conduce sau fara). tot ei va elibereaza permisul (dupa ce stati o perioada fara dreptul de a conduce)

Nu s-a clasat, nu am ordonanța de clasare
georgel89 a scris:

mergeti cu ordonanta de clasare la sediul politiei rutiere si verificati cum figurati in sistemul politiei (cu drept de a conduce sau fara). tot ei va elibereaza permisul (dupa ce stati o perioada fara dreptul de a conduce)