Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... permis auto , intrebarea este : se mai poate face ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

permis auto , intrebarea este : se mai poate face apel la o instanta ...

buna seara , intrebarea este : se mai poate face apel la o instanta superioara daca termenul stabilit prin hotarare judecatoareasca a fost de 30 de zile iar acest termen a fost depasit cu 90 de zile ? concret sentinta judecatoreasca a fost data la data de 16.03.2021 cu drept de apel in termen de 30 de zile de la comunicare cererea urmand a fi depusa la judecatoria sector 4 , iar apelul a fost facut pe 07.06.2021 la tribunal sector 3 sectia a-2-a contencios administrativ si fiscal de partea reclamanta. multumesc anticipat ptr raspuns

nideleaflorentin, utilizator
Nu intelegeti .... apelul este una, iar declararea apelului este alta.

Cand a fost comunicata hotararea partii care a declarat apelul?