avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensie limita de varsta. Întrebare.. ce ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensie limita de varsta. Întrebare.. ce trebuie sa contina o decizie de pensie. ...

Bună ziua. Întrebare.. ce trebuie sa contina o decizie de pensie. Cum se motiveaza nr de puncte. Am depus dosar la casa pensii pt limita de vârstă 61 și 7 l și stagiu de cotizare 38 de ani, serviciul de ambulanta, lucru în ture. Decizia a venit în 2 pagini, f schematic. Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata partiala femei valerius1510 valerius1510 Pot iesi la pensie anticipata partiala avand 30 ani si trei luni vechime in munca? Sunt nascuta pe 08-Nov-1958. (vezi toată discuția)
Cand poate iesi mama la pensie? Brokeru22 Brokeru22 Mama mea este angajata din 01.09.1979, in perioada 79-80 a lucrat la un spital, iar din 80 pana in prezent la un serviciu de ambulanta. In prezent are varsta ... (vezi toată discuția)
Cum se poate calcula (afla) cu ce puncte de pensie ma voi pensiona? ilie0001 ilie0001 Cum se calculeaza cate puncte de pensie am acum cand trebue sa ies la pensie? Sunt nascut in noembrie 1947, am 40 de ani de munca, iar ultimii 25 de ani i-am ... (vezi toată discuția)