avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua , am fost implicat într-un dosar penal de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua , am fost implicat într-un dosar penal de ultraj ...

Bună ziua , am fost implicat într-un dosar penal de ultraj raportat la o fapta de lovire și alte violente alina și doua pentru infracțiunea de amenințare.. acum întrebarea mea este.
Ma pot împacă cu polițiști pentru ca aceștia sunt de acord am vorbit cu ei.. însă avocatul meu mi a zis ca pentru asa ceva nu exista impacare. Menționez ca m-au trimis în judecata.
Cel mai recent răspuns: Dan10002 , utilizator 16:22, 19 Iunie 2021
Are dreptate avocatul dvs.
Îmi poate da cineva un răspuns?

Dan10002 a scris:

Bună ziua , am fost implicat într-un dosar penal de ultraj raportat la o fapta de lovire și alte violente alina și doua pentru infracțiunea de amenințare.. acum întrebarea mea este.
Ma pot împacă cu polițiști pentru ca aceștia sunt de acord am vorbit cu ei.. însă avocatul meu mi a zis ca pentru asa ceva nu exista impacare. Menționez ca m-au trimis în judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am aruncat cu hamburgerul in procuroare... picpic89 picpic89 Am un proces penal, in care sunt parte vatamata. Procurorul de caz tergiverseaza aflarea adevarului de 2 ani, dupa ce pt. anumite persoane a facut dijungerea ... (vezi toată discuția)
Ultraj sunyigabi sunyigabi imi poate spune cineva, daca un politist in civil este batut fara motiv intro discoteca, merge ultraj contra bunelor moravuri? (vezi toată discuția)
Insulta vs ultraj Tarzan2012 Tarzan2012 Citind prin codul penal, am constatat ca insulta nu mai este infracțiune conform noii legislații penale, insa ultrajul este prevazut la art.257 C.P. Art. ... (vezi toată discuția)