Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua , In 2015 am facut o plangere impotriva ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua , In 2015 am facut o plangere impotriva lichidatorului ...

Buna ziua ,
In 2015 am facut o plangere impotriva lichidatorului judiciar pentru inselaciune , mi a vandut un activ prin vanzare directa cu o evaluare contabila neta de inlocuire , in prima faza dosarul a fost trimis la Parchetul de pe langa Curtea De Apel , de unde s a intors cu propunere de clasare ..
Activul mi a fost subevaluat cam la de patru ori si de asemenea suprafata acestuia cu 400 mp .
Am facut apel judecatorul m a si certat ca am facut apel , nici macar nu a ascultat ( doar ce se intorsese de la cafea cu procurorul de sedinta )
Pot face sesisare la DNA, mentionez ca fapta este in termen , nu este prescrisa , pot sa cred ca cei de la DNA o sa cerceteze ?
Am uitat sa mentionez ca cei care au cumparat( o firma care avea o cifra de afaceri ricicol de mica si un profit de 2000 de lei pe un an ) au spalat banii unei persoane care face camatarie si care acum sunt in atentia DIICOT.
As avea avea sanse ?
Multumesc tuturor pentru eventuale raspunsuri !
Buna ziua,
Si ce ati pierde daca ati face sesizarea?
Eu zic sa mergeti mai departe...