avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara fostul ...

Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara fostul sot poate cere chitante?
Cel mai recent răspuns: Aless18 , utilizator 16:20, 19 Iunie 2021
De ce credeți că nu ar putea cere chitanțe`? Cum poate justifica că a plătit obligația de întreținere`?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă va da banii cash dovada achitării se poate face doar printr-,o chitanta/,hartie de mama care să ateste acest lucru...
Eu ma refeream ca-mi cere bonuri ptr ce fac cu bani,adica daca sunt folositi ptr copil sunt obligata sa-i dau?
puteti sa faceti asta, sa strangeti bonuri sau sa scrieti int-un caiet ce cheltuiti ca sa vada cati bani se duc pt copil si cat plateste el.
Nu o faceti ca v-ar cere cineva sau ca va obliga, ci sa vada o luna, 2 cat se cheltuie pt un copil.
Unii chiar nu realizeaza si au impresia ca mamele stau pe bani lor, desi unii platesc sume infime.

Alte discuții în legătură

Este legal sa foloseasca fosta sotie pensia alimentara pentru ... MoisanMarcel MoisanMarcel Este legal sa foloseasca fosta sotie pensia alimentara pentru asi plati facultatea ???Am probe ,bonul . (vezi toată discuția)
Stima! doresc achiziționarea ... chele cezar chele cezar Stima! Va rog frumos o lămurire asupra unui aspect. Doresc achiziționarea unui imobil la care vânzătorul dorește prețul tranzacției in euro depuși in ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara luizananu@yahoo.ro luizananu@yahoo.ro buna ziua! nepoata mea este in plasament familial iar statul imi da suma de 600 lei , mama este decedata, tatal lucreaza in strainatate. Prin plasament ... (vezi toată discuția)