Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara fostul ...

Buna ziua...as dori sa știu daca pe pensia alimentara fostul sot poate cere chitante?
De ce credeți că nu ar putea cere chitanțe`? Cum poate justifica că a plătit obligația de întreținere`?
Dacă va da banii cash dovada achitării se poate face doar printr-,o chitanta/,hartie de mama care să ateste acest lucru...
Eu ma refeream ca-mi cere bonuri ptr ce fac cu bani,adica daca sunt folositi ptr copil sunt obligata sa-i dau?
puteti sa faceti asta, sa strangeti bonuri sau sa scrieti int-un caiet ce cheltuiti ca sa vada cati bani se duc pt copil si cat plateste el.
Nu o faceti ca v-ar cere cineva sau ca va obliga, ci sa vada o luna, 2 cat se cheltuie pt un copil.
Unii chiar nu realizeaza si au impresia ca mamele stau pe bani lor, desi unii platesc sume infime.