Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Examen licenta - materie veche de 25 de ani. MASURI ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Examen licenta - materie veche de 25 de ani. MASURI LEGALE

Ma intrebam ce am putea face dpdv legal in urmatoare speta: Examenul de licenta de anul viitor va consta in examinarea orala dintr-o materie al carei suport de curs cuprinde pasaje de tipul:"orice sistem care foloseste ultimele descoperiri stiintifice face o impresie buna. CD-ROM-urile fac parte din aceasta categorie de elemente." sau "folositi in primul rand faxul". Practic examenul de licenta este predat dintr-o carte scrisa acum aproximativ 25 de ani. Se pot lua masuri legale pentru a schimba acest lucru? Multumesc!
Sigur nu este vorba despre o materie gen "Istoria informatiei"?
Daca nu... puteti face un memoriu la decanat/rectorat in care sa le spuneti ca stiinta a mai evoluat de acum 25 de ani...
"Tehnici și instrumente de PR și publicitate" materia respectiva. Probabil facem vom face o cerere la decanat, vedem cum avanseaza lucrurile.
Materia predata coincide cu manualul respectiv?