Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am un PFA pe care am un singur obiect de activitate.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am un PFA pe care am un singur obiect de activitate.

Buna ziua! am un PFA pe care am un singur obiect de activitate, respectiv coafura .... As vrea sa imi mai pun cateva coduri pentru produse handmade, decoratiuni, bijuterii si alte creatii handmade si as vrea sa vand online (eventual si in targuri si piete, uneori). Stiu ca pe PFA imi pot pune maxim cinci coduri, stiu ca trebuie sa ai o specializare, o diploma, un curs facut, cum am eu diploma acreditata pentru manichiura-pedichiura. Mai am una pentru florar-decorator, tot acreditata. Cum sa procedez, imi poate spune cineva ce sa fac, ce coduri sa imi mai pun (poate astea le gasesc si eu, doar sa ma incadrez la cinci) si mai ales e bine sa raman pe PFA sau sa inchid PFA-ul si sa imi deschid SRL? ...am dat banii si pe casa fiscala si acum nu o folosesc, pt ca eu am alt servici si nu am facut nimic in domeniul manichiurii...inca.Va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi puteti da o sugestie.
george-neagu, moderator
Ce activitati doriti sa desfasurati?