avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat 1 an dupa iesirea la pensie mi sa facut ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat 1 an dupa iesirea la pensie mi sa facut recalcularea ...

Am lucrat 1 an dupa iesirea la pensie mi sa facut recalcularea si mi sa m ai dat 120roni i am primit prima luna iar a doua am primit m ai putin cu70 roni stie cineva ce se intampla ca nu sant singurul care a patit asa ceva
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 21:49, 20 Iulie 2021
Eu cred ca totul este in regula.
Postati cele doua punctaje medii anuale cu toate cifrele de dupa virgula.
-Cel anterior recalcularii.
-Cel de dupa recalculare.
Ultima modificare: Marți, 29 Iunie 2021
Carp Mircea, utilizator
45,92113 47,13116
45,92113.....47,13116
Ati postat total puncte acumulate.
Eu v-am cerut sa postati punctajele medii anuale.
Pe baza datelor postate se intelege ca majorarea este de 50 de lei/luna.
Asadar:
Postati:
-Cele doua punctaje medii anuale cu toate cifrele de dupa virgula.
-Data punerii in plata a noilor drepturi recalculate(ziua, luna si anu).
1,87124 1,90581

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie blero blero buna ziua. in cazul in care diferenta dintre rezultatele a doua dosare de pensionare a aparut dupa recalcularea data de CCR,unde se poate ,unde se poate ... (vezi toată discuția)
Brut sau net Liv ganea Liv ganea Buna ziua in decizia de pensionare scrie pensie asigurari sociale 5992 lei total drepturi 5992 lei . Intrebarea mea este aceasta suma este brut sau net? (vezi toată discuția)
Buna ziua in urma unei hotarari judecatoresti privind indicele ... eugarizan eugarizan Buna ziua In urma unei Hotarari judecatoresti privind Indicele de corectie , Casa de Pensii odata cu emiterea deciziei este obligata sau nu sa emita si ... (vezi toată discuția)