Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum se trateaza contabil si fiscal testarea PCR pentru ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum se trateaza contabil si fiscal testarea PCR pentru depistarea COVID-19 pentru 2 persoane, cetateni straini?

Cum se trateaza contabil si fiscal ( impozit/profit si impozit pe venit asimilat dividendelor -??? ) testarea PCR pentru depistarea COVID-19 pentru 2 persoane, cetateni straini ( israelieni), asociati ai firmei si nesalariati si pentru care costul testarii a fost suportat de catre firma? Mentionez ca testarea nu s-a facut din initiativa firmei si foloseste asociatilor pentru intoarcerea in Israel. Multumesc.
george-neagu, moderator