Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate si weekendul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate si weekendul

Buna seara, daca pe 31 iulie mi se termina CIM la termen, si tot in ziua aceea pot intra in concediu prenatal, dat fiind ca este sambata, pot solicita concediul pe 30 iulie chiar daca ar fi a 85 a zi de la DPN !?Mi sa zis ca trebuie sa mi se dea concediu cu cod 08, pe 30 iulie, iar pe 1 august, acelasi lucru ca sa am continuitate, ori 1 aug cade duminica, nu stiu daca medicul resp are program samb si dum , si daca nu, cum obtin continuitatea pentru ca mai apoi plata concediului de mat sa poata fi preluata de Cas!?Multumesc
Mioara1984, utilizator