Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua . Am 16 ani jumătate ,prietenul meu are ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua . Am 16 ani jumătate ,prietenul meu are 22. Mă pot ...

Bună ziua . Am 16 ani jumătate ,prietenul meu are 22. Mă pot muta la prietenul meu făcând declarație pe propria răspundere că vreau sa plec de acasă și după sa o duc la primărie pentru a nu mai fi sub tutela părinților ? Pentru că acasă sunt bătută foarte rău învinețită toată și înjurată zi făcută în toate felurile posibile ,din cauza bătăilor am fost nevoita sa sun la 112 in urma cu o zi dar cad că nu se întâmplă nimic nu face nimeni nimic iar eu am fost amenințată iar (că aș putea ajunge in scaun cu rotile ).
Ce pot face ?
Buna ziua
Situatia este foarte grava.
Trebuie sa va adresati urgent Directiei pt protectia copilului!
Telefon 983.
Plecati imediat de acasa .
Sunati din nou la 112.!!!