avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma intereseaza ...

Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma intereseaza cine are obligatia, conf legii, sa intocmeasca Proceduri operationale. Am citit in Legea 600/2018 ca trebuie formata o Comisie...Mie , in calitate de secretara (nu secretar sef), mi s-a cerut intocmirea acestei Proceduri.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:03, 5 Iulie 2021
Codul Muncii
Art. 40
(1) Angajatorul are, in principal, urmatoarele drepturi:
.....
b) sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii;
c) sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor;
.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie cu alte activitati decat in fisa postului anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca se procedeaza corect : la un departament din cadrul firmei, toti salariatii au fisa postului cu atributiile fiecaruia, ... (vezi toată discuția)
În instituția publica în care lucrez contabilitatea este ținută ... croberta croberta În instituția publica în care lucrez contabilitatea este ținută pe un program informatic acreditat, de către contabilul care are aceasta atribuție ... (vezi toată discuția)
Sefa mea ma pune de 1 luna doar schimbul 2 adriantudor15 adriantudor15 Este normal ca de o luna de zile sefa mea ma programeaza la serviciu doar schimbul 2? Ce as putea sa fac? (vezi toată discuția)