Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma intereseaza ...

Buna ziua. Lucrez intr o institutie publica si ma intereseaza cine are obligatia, conf legii, sa intocmeasca Proceduri operationale. Am citit in Legea 600/2018 ca trebuie formata o Comisie...Mie , in calitate de secretara (nu secretar sef), mi s-a cerut intocmirea acestei Proceduri.Multumesc.
Codul Muncii
Art. 40
(1) Angajatorul are, in principal, urmatoarele drepturi:
.....
b) sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii;
c) sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor;
.....