avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plangerea penala pentru nerespectarea hotararii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plangerea penala pentru nerespectarea hotararii judecatoresti ...

Plangerea penala pentru nerespectarea hotararii judecatoresti definitive
de recalculare a deciziei de pensionare si plata drepturilor din urma, de catre Casa de Pensii, catre ce institutie se adreseaza Parchetul de pe langa Judecatorie sau Tribunal. Hotararea definitiva este data de Tribunal

Alte discuții în legătură

Modificare in parte a sentintei in recurs! florinsadova florinsadova Am castigat procesul intr-un litigiu de munca pe fond .Atat eu cat si angajatorul am facut recurs.A fost admis recursul meu privitor la cheltuieli de judecata ... (vezi toată discuția)
Hotărâre judecătorească definitivă de recalculare a pensiei udroaica udroaica Am decizie judecătorească definitivă de recalculare a pensiei obținută în 12.07.2018, cu aplicare din 20.11.2017. Ce se întâmplă cu deciziile ... (vezi toată discuția)
Sentință definitivă casa de pensii valyyc valyyc Am dat în judecată Casa de Pensii București pentru recalcularea pensiei. Am sentința definitivă data în noiembrie 2018 dar până în prezent Casa de ... (vezi toată discuția)