avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Obligativitate solicitare extras de cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Obligativitate solicitare extras de cont

Buna ziua!

In momentul in care faci o plata, catre un PFA sau persoana fizica, ca si societate SRL, ai obligatia sa ceri extras de cont sau lista cu IBAN-uri? Exista vreo lege pentru asa ceva?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Parteneriat intre un srl si pfa. dobosancamelia25 dobosancamelia25 Buna ziua! Daca semnez un contract de prestari servicii, cu un PFA, sunt obligat sa le cer un extras de cont/Lista IBAN-uri, cand voi face plata? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Contract de prestari servicii Aleex123 Aleex123 Buna seara sunt PFA si am un site de cupoane si doresc sa stiu daca eu in calitate de pfa pot sa fac contracte de prestari servicii cu un srl sau alta persoana ... (vezi toată discuția)
Factura incasata cu chitanta sau fara? Mihai223 Mihai223 O PFA neplatitoare de TVA, care presteaza servicii, factureaza catre un client SRL / PFA. Exista contract intre cele doua entitati in care se stipuleaza si ... (vezi toată discuția)