Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de Prestari servicii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de Prestari servicii

Buna seara sunt PFA si am un site de cupoane si doresc sa stiu daca eu in calitate de pfa pot sa fac contracte de prestari servicii cu un srl sau alta persoana fizica autorizata si daca Da , la inceputul contractului cand scriu datele partilor contractuale este obligatoriu sa trec IBAN-ul meu sau a firmei respective
Se trece pentru a se sti in ce cont să se vireaze sumele reprezentand contravaloarea serviciilor prestate.
Ok multumesc am inteles , dar ca PFA trebuie sa merg la o banca si sa imi fac alt cont bancar sau le pot folosi pe cele care le am acum pentru ca am cont la aproape toate bancile dar pe persoana fizica .
Se pot vira si in contul ca persoana fizica. Dar, nu ar fi rau daca contul ar fi pe PFA.