Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cine aplica santiunile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cine aplica santiunile

Detaliati. Despre ce sanctiuni este vorba.
Daca vorbiti despre sanctiunile disciplinare, atunci angajatorul are dreptul de a le aplica.

Daca vorbiti despre sanctiunile ocntraventionale , institutiile cu drept de control in acel domeniu.