Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizații punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizații punct de lucru

Buna ziua.

Urmează sa deschid un punct de lucru pe cod CAEN 6201 in orașul Brasov. Spațiul comercial se afla la demisolul unui bloc și nu prea sunt lămurit ce autorizații as avea nevoie. Am tot căutat un consultant care sa îmi ofere aceste informații dar nu am găsit.
Din ce am găsit online, as avea nevoie de autorizație de funcționare de la primărie și autorizație ITM. Stiti cumva dacă mai am nevoie și de altceva?

Multumesc!
Buna ziua,
Codul CAEN 6201 presupune activitati de realizare a software-ului la comanda (software orientat client), prin urmare nu consideram ca sunt necesare astfel de autorizatii.

O zi buna!