Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Coduri CAEN neautorizate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Coduri CAEN neautorizate

Am infiintat o firma in 2018, activitatea principala fiind Activitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client), cod CAEN 6201. De atunci am facturat servicii IT. Recent am aflat ca ar fi trebuit sa autorizez codurile CAEN. Am contactat o firma care ma ajuta sa depun actele pentru autorizare. Dar as vrea sa stiu ce se poate intampla din punct de vedere legal daca am facturat fara sa am codurile CAEN autorizate ?
Engadin, utilizator
Pai daca activitatea principala din certificat e 6201 cum nu e autorizat la ONRC? Alta autorizare nu mai ai nevoie la codul ala din cate stiu.