Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... E posibil PFA la norma de venit care are si coduri ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

E posibil PFA la norma de venit care are si coduri CAEN in sistem real?

Doresc sa infiintez un PFA la norma de venit cu codul CAEN principal 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat
client)
Ma gandeam sa adaug toate celelate coduri care au legatura cu IT-ul.
Ce se intampla daca codul CAEN principal e la norma iar unele coduri CAEN secundare nu sunt la norma de venit? Pot avea PFA la norma de venit?
Dar daca codul principal nu e la norma si unul secundar este?
Nu e posibil.
[ link extern ]
Codul fiscal spune la Art. 49

(6) În cazul în care un contribuabil desfăşoară o activitate din cele prevăzute la alin. (1) şi o altă activitate care nu este prevăzută la alin. (1), atunci venitul net din activităţile independente desfăşurate de contribuabil se determină pe baza contabilităţii în partidă simplă, conform art. 48.