avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o poza indecenta ...

Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o poza indecenta cu mine pe facebook?
Cel mai recent răspuns: Andreea Dana Fodor , Avocat 22:48, 13 Iulie 2021
Buna seara,

Daca vreți să solicitați daune morale pentru prejudiciul de imagine, faceți print screen postării si contului de pe care a fost postată pentru a avea probe in instanta.

Apoi puteți să raportați fotografia, pentru a fi ștearsă de pe rețeaua de socializare.
Ultima modificare: Marți, 13 Iulie 2021
Andreea Dana Fodor , Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hartuire, defaimare pe facebook kiko33 kiko33 eu sunt in proces cu o vecina de granatuirea propietatilor. In urma cu 2 zile si a postat o poza cu mine in care am fost etichetat \\" canibalul din odobesti ... (vezi toată discuția)
Incalcare drept la confidentialitate alina.livia alina.livia au fost postate pe fb, fara acordul meu, poze cu mine inaite/dupa o interventie . ce pot face? in formularele completate la o clinica de fite din Timisoara am ... (vezi toată discuția)
Dreptul la propria imagine ContSters57553 ContSters57553 As dori sa stiu daca pot da in judecata pe cineva care a postat pe o retea de socializare o fotografie in care apare DOAR copilul meu si la comentariu a scris: ... (vezi toată discuția)