Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o poza indecenta ...

Ce pot face, in cazul in care o persoana a postat o poza indecenta cu mine pe facebook?
Buna seara,

Daca vreți să solicitați daune morale pentru prejudiciul de imagine, faceți print screen postării si contului de pe care a fost postată pentru a avea probe in instanta.

Apoi puteți să raportați fotografia, pentru a fi ștearsă de pe rețeaua de socializare.
Andreea Dana Fodor , Avocat