Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Infiintare firma pentru programul PNDR 6.2
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Infiintare firma pentru programul PNDR 6.2

Buna ziua,
As dori sa infiintez o firma in mediu rural pentru a atrage finantare prin PNDR 6.2. Prima conditie pentru a participa la acest program este sa ai un teren in satul X si firma sa fie infiintata tot acolo. Detin deja terenul, dar neavand nici o contstructie pe el nu pot sa-mi infiintez firma acolo. Mentionez ca firma va fi fara activitate la sediu.
M-am gandit sa bat la usa prin sat si sa conving pe cineva sa infiintez firma cu sediul social in casa lor. Ce documente am nevoie de la proprietar? Din cate am inteles trebuie facut contract de comodat, trebuie mers si la notar?

Va multumesc pentru ajutor.
pedro26, utilizator