Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma la sat/comuna
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma la sat/comuna

Buna ziua
doresc sa infiintez o firma cu sediul la sat/comuna, si caut un avocat localizat in mediul rural care poate oferi gazduire sediu social.

Stie cineva unde ma pot adresa? Se pare ca marea majoritate a birourilor de avocati sunt in orase!

Multumesc
Cautati avocatul pe site-ul baroului din judetul in care doriti sa infiintati societatea. Nu are prea mare relevanta faptul ca avocatul are sediul profesional la tara sau la oras. Va poate gazdui maximum un an.
va multumesc, excelenta idee.

dar vreau sa va intreb - cum adica nu conteaza daca are sediul in sat sau oras?

pe mine ma intereseaza o firma inregistrata in mediul rural (neaparat). in Bucuresti sunt multe variante pentru gazduire sediu social, dar in mediul rural nu prea exista.

daca sediul avocatului este intr-o comuna, automat societatea va avea sediul acolo in comuna. cam asta caut.

multumesc
Aveti posibilitatea sa inchiriati un spatiu in mediu rural pentru stabilirea sediului daca va doriti acest lucru.
Nu aveti neaparat nevoie de un avocat ci de o persoana din sat / comuna dispusa sa va inchirieze sau sa va faca un contract de comodat pentru cel putin o camera de casa unde va functiona - sediul social al firmei / PFA.