Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... firma in insolventa, cum recuperez salariile restante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

firma in insolventa, cum recuperez salariile restante

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am lucrat pana in luna august 2009 si nu am primit salariile incepand cu luna februarie 2009. Din august am iesit in somaj si din luna octombrie sau noiembrie am aflat ca firma a intrat in insolventa. Cum pot sa-mi recuperez salariile?

Va multumesc!
judecata se suspenda si daca intra in faliment se anuleaza:stunned:
daca e in faliment va inscrieti la masa credala , adic printre creditori...si asteptati