avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE...

Buna ziua ,am 56 ani si10 luni ,1964 09,femeie,am 29 ani si 10 luni cu grupa 1 si 2,am lucrat in Rompetrol,din 2019 luna martie sunt pensionata medical gradul 2 si am intrerupt serviciul ,vreau sa stiu cand ma pot pensiona la limita sau anticipat. Va multumesc .
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Iulie 2021
Hachico, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 09:49, 23 Iulie 2021
Nu puteti cumpara vechime:

În temeiul acestor acte normative, contractul de asigurare socială poate fi încheiat de orice persoană, indiferent de cetăţenie, care îndeplineşte, cumulativ, următoarele condiţii:

-nu are calitatea de pensionar la data încheierii contractului de asigurare socială;

Sursa:
[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 23 Iulie 2021
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Armata ca si vechime in munca floring2000 floring2000 Va rog , dacă vreţi,sa-mi răspundeţi la mail multe întrebări : În anul 1983 am terminat liceul şi am mers in armata 9 luni la T.R. După armată, ... (vezi toată discuția)
Nelamurire ioana_livia ioana_livia femeie nascuta in septembrie 1960, 10 ani grupa I si 10 ani grupa aII a , 7 ani lucrati in croitorie si 2 ani de somaj. am tot citit ceva de o cotizatie la ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare AdrianaStefaniaDragomir AdrianaStefaniaDragomir Buna ziua, Sunt nascuta pe 09. 07.1957, actualmente pensionata gradul II cu pensie revizuibila incepand cu 05. 03. 2010. Pe decizia de pensionare de boala, ... (vezi toată discuția)