avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua ! Vă rog frumos să-mi spuneți și mie ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua ! Vă rog frumos să-mi spuneți și mie care este ...

Bună ziua ! Vă rog frumos să-mi spuneți și mie care este legea sau legile în care este stipulat dreptul de a te racorda la rețeaua de apă curentă de la rețea. Vă mulțumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:22, 21 Iulie 2021
Legea nr. 241 din 22 iunie 2006 privind serviciul de alimentare cu apă și de canalizare
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducta apa Mimitimi Mimitimi Buna. Stau intrun sat unde recent s a facut reteaua de apa. Toti care stau in sat au platit doar bransamentul la retea. Avand in vedere ca noi am facut casa de ... (vezi toată discuția)
Mentenanta instalatie publica apa potabila alexandrust alexandrust Salutare, Am nevoie de un sfat/idee legat de administrarea, intretinerea si mentenanta instalatiei publice de alimentare cu apa potabila dintr-o ... (vezi toată discuția)
Plata apa meteorică sau apa de ploaie baciu_fanica2000 baciu_fanica2000 Ce pot sa fac deoarece compania de distribuție a apei îmi facturează apa meteo. Menționez că nu locuiește nimeni la aceasta adresa deci nu am consum de ... (vezi toată discuția)