Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Cum poate o mama a unui copil de 16 ani, ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Cum poate o mama a unui copil de 16 ani, necasatorita ...

Buna ziua,
Cum poate o mama a unui copil de 16 ani, necasatorita cu tatăl copilului, tatăl decedând ulterior, sa poată sa ii treacă numele de familie al ei, copilului sau, ca să poată sa călătorească în străinătate?
Prin ce mod se poate face?
Mulțumesc
Nu conteaza ce nume poarta copilul pt a calatori in strainatate. Cum tatal e decedat, mama exercita singura autoritatea parinteasca.
Arătsţi la graniţă Certificatul de deces al tatălui.