Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Dupa succesiune, la Administratia Financiara, casa care fusese pe numele defunctilor apare pe numele fiicei+nepot+stranepoata. Ma lamureste si pe mine cineva cum s-a ajuns aici? Prin succesiune fiica mostenea totul.
Manuela Rășină, administrator
Fiica a mai avut frati/surori ce au decedat inaintea parintilor?
Ionut.ion, utilizator
Nu, fiica a fost singura la parinti
Fiica are 1 fiu. Acesta are 2 fete din 2 casatorii, minore, insa una din ele era nascuta cand defunctii traiau. La Finante casa acestora apare pe numele fiica+nepot+nepoata(cea nascuta). Posibil ca defunctii sa fii facut vreun testament?
Poate au facut un contract de vanzare-cumparare pe numele lor.