Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune/mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune/mostenire

Parintii decedati au 1 fiica casatorita, care are un fiu. Acesta are 2 fete (minore) din 2 casatorii. La succesiunea parintilor decedati mentionati, ce cota parte are fiecare? Fiica-nepot-stranepoate
Daca fiica este in viata si daca aceasta este singurul copil al defunctilor, aceasta mosteneste tot.
Mosteneste totul doar fiica casatorita.