Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedintele Asociatiei de Proprietarisi executivul au ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedintele Asociatiei de Proprietarisi executivul au fost schimbati prin Adunare Generala ...

Presedintele si executivul au fost schimbati prin Adunare Generala a Proprietarilor. Cei vechi nu vor sa recunoasca noul Presedinte si comitetul executiv, nu vor sa predea documente, chei, stampila desi Judecatoria sect a decis legitimitatea noii Asociatii de Proprietari. Care este calea legala de urmat?
ar fi mai multe solutii dar fiecare cu timpul lor de rezolvare
cea mai rapida ar fi sa vorbiti cu politistul de proximitate, iar acesta sa faca o vizita in locatie
aduceti aminte si de o plangere penala impotriva celor care nu vor sa predea actele

cea mai lenta e sa-i chemati in instanta....un avocat va poate spune exact procedura
cea mai lenta e sa-i chemati in instanta.

Initiatorul topicului a precizat
Judecatoria sect a decis legitimitatea noii Asociatii de Proprietari.

Initial notificati oficial vechea echipa manageriala ca urmare hotararii adunarii generale detine obligatia legala sa predea documentele asociatiei de proprietari-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii prin implicarea autoritatilor in drept
Daca aveti deja hotararea instantei de judecata,contactati executor judecatoresc care sa demareze procedura de materializare hotarare judecatoreasca