Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua, Ce cod caen se poate folosi pentru emiterea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua, Ce cod caen se poate folosi pentru emiterea documentatii ...

Buna ziua,
Ce cod caen se poate folosi pentru emiterea documentatii tehnice de obtinere a autoriztiilor de gospodarire a apelor?
Cod CAEN 7112 Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea

Aceasta clasa include:
-activitati de inginerie (adica aplicarea legilor fizice si a principiilor de inginerie în proiectarea masinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor si sistemelor) si activitati de consultanta pentru:
-utilaje, procese industriale si instalatii industriale
-realizarea de proiecte privind ingineria civila, hidraulica si de trafic
-proiecte de gospodarire a apelor
-elaborarea si realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrica si electronica, miniera, chimica, mecanica, industriala si de securitate tehnica
-elaborarea proiectelor referitoare la instalatii de aer conditionat, refrigerare, sanitare si de control al poluarii, inclusiv acustica etc.
-prospectiuni geofizice, geologice si supraveghere seismica
-activitati de supraveghere geodezica:
-activitati de supraveghere hidrologica
-activitati de supraveghere a terenurilor si delimitarilor
-activitati de supraveghere de adâncime
-cartografie

Aceasta clasa exclude:
-teste de forare în legatura cu activitatile extractive, vezi cod CAEN 0910, vezi cod CAEN 0990
-elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate, vezi cod CAEN 5829, vezi cod CAEN 6201
-activitati de consultanta în informatica, vezi cod CAEN 6202, vezi cod CAEN 6209
-testare tehnica, vezi cod CAEN 7120
-activitati de cercetare si dezvoltare conexe ingineriei, vezi cod CAEN 721
-proiectare industriala, vezi cod CAEN 7410
-fotografiere aeriana, vezi cod CAEN 7420