avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in care apar ...

Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in care apar 2 firme ca si prestator. E posibil asa ceva? Care-i motivul pentru care face asa ceva? Spunea ca nu vrea sa intre la TVA cu prima. Dar de ce nu vrea doar cu a doua?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:15, 29 Iulie 2021
1. Cele doua societati au drepturi si obligatii diferite in contract?

2. Probabil ca doresc sa realizeze o cifră de afaceri inferioară plafonului de scutire de 300.000 lei pentru TVA, daca merg pe a doua societate.
Ultima modificare: Joi, 29 Iulie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala, pragul inregistrarii ptr. tva. verty verty Am infiintat de curand o intreprindere individuala, activitatea principala sunt servicii editoriale catre personane fizice din afara EU. Cand este necesara ... (vezi toată discuția)
Pfa norma venit - plafon 100.000 eur sau 65.000 eur (220.000 lei) ovidiu2929 ovidiu2929 Buna ziua Incerc sa gasesc detaliile corecte despre limita pe care un PFA cu norma de venit o are. In unele locuri se specifica pragul de 100.000 EUR - si ... (vezi toată discuția)
Plafon tva pentru pfa 2018 ionela11 ionela11 Buna ziua, Care este plafonul ca un pfa sa devina platitor de tva in 2018? Multumescc (vezi toată discuția)