Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in care apar ...

Patronul unui afterschool mi-a trimis un contract in care apar 2 firme ca si prestator. E posibil asa ceva? Care-i motivul pentru care face asa ceva? Spunea ca nu vrea sa intre la TVA cu prima. Dar de ce nu vrea doar cu a doua?
1. Cele doua societati au drepturi si obligatii diferite in contract?

2. Probabil ca doresc sa realizeze o cifră de afaceri inferioară plafonului de scutire de 300.000 lei pentru TVA, daca merg pe a doua societate.
Cornel Vasile, Consilier juridic