Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primaria orasului Mizil jud. Prahova prin Consiliul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primaria orasului Mizil jud. Prahova prin Consiliul Local Mizil, ...

Primaria orasului Mizil jud. Prahova prin Consiliul Local Mizil, instraineaza fara drept, prin HCL, terenul aferent blocurilor de locuinte tip condominiu, respectiv trotuarul de garda al blocurilor, ce reprezinta coproprietate fortata si perpetua, folosindu-se de imprejurarea ca acest trotuar de garda al blocurilor nu a fost inscris in Cartile Funciare ale blocurilor de tip condominiu, bineinteles, tot din culpa primariei, care pana la momentul intocmirii Cartilor Funciare, instrainasera, fara drept, prin HCL, suprafete de teren alipite acestor blocuri !
Situatia este generala in ROMANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum ma sfatuiti sa procedez pentru remedierea acestei situatii ?
valentingheorghe, utilizator