avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua locuiesc pe o stradă privată iar vecinul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua locuiesc pe o stradă privată iar vecinul meu a adăugat ...

Buna ziua locuiesc pe o stradă privată iar vecinul meu a adăugat peste stratul de beton de pe strada încă un strat de 4-5 cm de beton , iar toată apa pluviala se aduna in fata porții mele . Întrebare dacă l-aș acționa în judecata as avea câștig de cauză pentru al obliga să refacă strada la stadiul inițial
Cel mai recent răspuns: Logust , utilizator 00:04, 29 Iulie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructii ilegale lauraoradea lauraoradea buna ziua, va rog sa ma ajutati intr-o problema! intre casa mea si ce a vecinului se afla o strada cu aproximativ 10 case. pe partea dinspre casa vecinului ... (vezi toată discuția)
Probleme trotuar JULIA59 JULIA59 In urma cu aproximativ 6 ani sa tunat asfalt pe trotuarul din fata casei.Stratul nou a fost aplicat peste stratul vechi rezultind ridicarea nivelului, ajungand ... (vezi toată discuția)
Scurgere ape pluviale VladMasalar VladMasalar Buna ziua, Am o problema cu un vecin din cauza scurgerii apei pluviale. Pamantul meu este sub nivelul drumului, iar vecinul din spate este sub nivelul meu. ... (vezi toată discuția)