Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Noua obligație prevăzută în CIM, domeniul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Noua obligație prevăzută în CIM, domeniul construcțiilor

Bună ziua,

Aș dori clarificări în legătură cu noua obligație ce trebuie inclusă în Contractul individual de muncă, anume informarea angajatului cu privire la obligația de a adera la un fond de pensii administrat privat.
O societate care activează în domeniul construcțiilor (există anumite facilități fiscale) ar trebui să modifice contractul cu noua obligație?

Mulțumesc!
liliana.arau@, utilizator
Legea nu face distinctie cu privire la categoriile de salariati .