Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Noua obligație de informare a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Noua obligație de informare a salariaților cu privire ...

Buna ziua,
Noua obligație de informare a salariaților cu privire la obligația de a adera la un fond de pensii administrat privat se aplica si la firmele care activeaza in domeniul constructilor sau ele sun exceptate de la aceasta obligatie pana in 31.12.2028?
Va multumesc anticipat.
Ordinul întrat invigoare nu are nicio exceptie.
Solicitați un punct de vedere fie la Ministerul Muncii , fie la Inspecția Muncii.
Va multumesc..