Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul fără permis ...

Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul fără permis dacă te urci într-o mașină, știind că șoferul nu are permis?
Nu, dar daca este autovehiculul dvs, riscati sa fiti cercetat sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 335 alin. 3 cod penal.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat