avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul fără permis ...

Poate fi complicitate la conducerea unui vehicul fără permis dacă te urci într-o mașină, știind că șoferul nu are permis?
Nu, dar daca este autovehiculul dvs, riscati sa fiti cercetat sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 335 alin. 3 cod penal.
Ultima modificare: Vineri, 30 Iulie 2021
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salutare!ce se poate întâmpla dacă am fost prins fără permis ... Tudor2229 Tudor2229 Salutare!Ce se poate întâmpla dacă am fost prins fără permis de conducere, fiind înscris la școala de șoferi, cu examenul teoretic luat cu 25, urmând ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis ... 123tania123 123tania123 Buna ziua ... am o intrebare in seara de duminica ma oprit politia pe drum satesc si ma intrebat daca am permis am recunoscut ca nu ..prietenul meu era in ... (vezi toată discuția)
Dosar penal conducere fără permis Stfstephen Stfstephen Buna ziua! Am fost prins in trafic conducând o mașina fără a deține permis de conducere. Menționez ca eram in localitate, cu 90km/h. Nu consumasem ... (vezi toată discuția)