avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DESFIINTARE GARD DE PLASA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DESFIINTARE GARD DE PLASA

Intre mine si un vecin , exista un gard de plasa , pe soclu de beton , edificat fara autorizatie de construire . Pentru desfiintarea acestuia trebuie autorizatie daca nu este edificat cu autorizatie ?
Ultima modificare: Vineri, 30 Iulie 2021
Pompilui Avram, utilizator
Cel mai recent răspuns: Pompilui Avram , utilizator 10:11, 31 Iulie 2021
Intentionati numai desfiintarea gardului sau si inlocuirea acestuia ?
Fara inlocuire . Acest gard este intre servitutea castigata si terenul meu , pe toata lungimea servitutii .
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
servitute inseamna ca aveti drept de trecere, nu de desfiintat hotarul.
nu ati inteles , dar nu i problema

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! În casa părintească nu mai locuiește nimeni de ... ValiBratan ValiBratan Bună ziua! În casa părintească nu mai locuiește nimeni de vreo 4 ani, părinții fiind decedați. Din motive obiective, moștenirea nu a putut fi ... (vezi toată discuția)
Gard despartitor - "conflict" cu vecinul este vorba despre gardul ... BogdanIliescu BogdanIliescu Gard despartitor - \"conflict\" cu vecinul Este vorba despre gardul care delimiteaza terenul pe care mi-am construit casa. Gardul este de plasa de sarma pe ... (vezi toată discuția)
Edificare cale de acces fara autorizatie de constructie in urma ... Pompilui Avram Pompilui Avram Am o sentinat definitiva prin care mi s-a dat o servitute de trecre pe la un vecin . Pentru a o edifica trb desfiintat un gard de plasa cu un soclu de beton ( ... (vezi toată discuția)