Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DESFIINTARE GARD DE PLASA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DESFIINTARE GARD DE PLASA

Intre mine si un vecin , exista un gard de plasa , pe soclu de beton , edificat fara autorizatie de construire . Pentru desfiintarea acestuia trebuie autorizatie daca nu este edificat cu autorizatie ?
Pompilui Avram, utilizator
Intentionati numai desfiintarea gardului sau si inlocuirea acestuia ?
Fara inlocuire . Acest gard este intre servitutea castigata si terenul meu , pe toata lungimea servitutii .
servitute inseamna ca aveti drept de trecere, nu de desfiintat hotarul.
nu ati inteles , dar nu i problema