Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depășire la sfârșitul liniei continue
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depășire la sfârșitul liniei continue

Bună ziua, am fost sancționat cu amendă și reținerea permisului de conducere pentru 30 de zile. Am efectuat o depășire a mașinii de poliție chiar la finalul liniei continue. Am călcat cu roțile marcajul alb al liniei continue dar depășirea și revenirea pe bandă s-au realizat in dreptul liniei discontinue. As dori sa fac o contestație. Ce șanse aș avea să rămân doar cu amendă? Mulțumesc anticipat.
Nici una.