Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa cumpăr un teren care are și intravilan și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa cumpăr un teren care are și intravilan și extravilan ...

Vreau sa cumpăr un teren care are și intravilan și extravilan are construit și un grajd pe el.
Pe cadastru limita de proprietate către un vecin este o linie dreapta în realitate ,vecinul e întrat de la un anumit punct c 40 de centimetri către teren,situația asta ede foarte mult timp , dar cel ce era proprietar a murit ,se mai poate îndrepta acel gard sau nu , țin sa menționez ca nu estedwzbatuta moștenirea la acel vecin .
Va mulțumesc!
Se poate face o acțiune în grănițuire.