avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, va rog sa imi explicati care sunt ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, va rog sa imi explicati care sunt categoriile de energeticieni ...

Buna ziua, va rog sa imi explicati care sunt categoriile de energeticieni care aui lucrat in termocentrale pe carbune si se pot pensiona mai devreme, si daca nu am un stagiu complet de 25 ani lucrati in termocentrale pe carbune, beneficiez de reducerea varstei standard de pensionare?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Buna ziua in urmatorul articol : reducerea vârstei standard ... Mircea2317 Mircea2317 Buna ziua In urmatorul articol : reducerea vârstei standard de pensionare va fi de 13 ani, potrivit viitoarei legi, iar stagiul complet de cotizare va fi ... (vezi toată discuția)
Stagiu de cotizare jabbaro jabbaro Ca urmare a concedierii colective dintr-o termocentrala pe carbune, conform OUG nr.69 din 13.11.2019,modificata de OUG nr. 60/2021, beneficiez de somaj(12 ... (vezi toată discuția)
probleme juridice legate de pensii herr_chriss37 herr_chriss37 REFERITOARE LA NOUTĂȚILE INTRODUSE PRIN LEGEA NR.197/16.07.2021, PUBLICATĂ ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 712/19.07.2021 1. Locurile de muncă încadrate în ... (vezi toată discuția)